W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Witkacy: Bez końca"

Spektakl "Witkacy: Bez końca"
Data rozpoczęcia 2012-06-06
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spektakl

"Witkacy: Bez końca" to przedstawienie oparte na motywach dramatu S.I. Witkiewicza "Matka" oraz na podstawie relacji ostatniej partnerki artysty - Czesławy Korzeniowskiej. Przeżyła ona próbę samobójczą próbując zabić się wraz z Witkacym 17 września 1939 r. w Jeziorach. Świadectwo to arcyciekawe i wiele mówiące o samym Witkacym, który w chwili "ostatecznego rozrachunku" odkrywa przed nami twarz bez "witkiewiczowskiej" maski. Twarz artysty - który staje się bohaterem własnego dramatu - niezrozumiałego przez otoczenie i osamotnionego w świecie własnych idei, tyle tylko, że to nie dramat Leona, a samego Witkiewicza.

Scenariusz, reżyseria:
Tomasz Załucki

Występują:
Rafał Radliński, Magdalena Mazurek-Chlebuś, Dorota Nowak, Paweł Szewczyk, Katarzyna Piekarczyk, Dominika Gielza, Hassene Saidi, Mateusz Maj, Malwina Birus, Nadia Dziemienczuk, Paweł Pasieczny, Maciej Wieżyński, Katarzyna Walczak, Rafał Wartacz.


Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM