W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Witkacy: bez końca"

Spektakl "Witkacy: bez końca"
Data rozpoczęcia 2013-01-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spektakl

 
Scenariusz i reżyseria: Tomasz Załucki
Występują: Rafał Radliński, Magdalena Mazurek-Chlebuś, Dorota Nowak, Paweł Szewczyk, Katarzyna Piekarczyk, Dominika Gielza, Hassene Saidi, Mateusz Maj, Malwina Birus, Anna Dzierżak, Paweł Pasieczny, Maciej Wieżyński, Joanna Baran, Mirosław Rokita.
Aranżacja muzyczna: Maciej Wieżyński
Oprawa scenograficzna: Aleksandra Kędziora
Oprawa multimedialna: Jakub Wójtowicz, Katarzyna Piekarczyk, Mantis Studio

„Witkacy: Bez końca” to przedstawienie oparte na motywach dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza „Matka” oraz na podstawie relacji ostatniej partnerki artysty Czesławy Korzeniowskiej.
Przeżyła ona próbę samobójczą próbując zabić się wraz z Witkacym 17 września 1939 r. w Jeziorach. Świadectwo to arcyciekawe i wiele mówiące o samym Witkacym, który w chwili ostatecznego rozrachunku odkrywa przed nami twarz bez witkiewiczowskiej maski. Twarz artysty, który staje się bohaterem własnego dramatu, niezrozumiałego przez otoczenie i osamotnionego w świecie własnych idei, tyle tylko, że to nie dramat Leona, a samego Witkiewicza.
Spektakl „Witkacy: Bez końca” grany był między innymi podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Strachy” w Krośnie, Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Garderoba Białołęki” w Warszawie. Premiera przedstawienia odbyła się w 28 maja 2011 r.

Teatr Pierwszego Kontaktu
Zespół powołany został do życia w 2005 roku przez aktorów Teatru Scena 6: Tomasza Załuckiego i Mariolę Załucką (Strzelczyk), we współpracy z jego twórcą Henrykiem Kowalczykiem. Jest to teatr autorski, główną metodą pracy są improwizacje będące materiałem wyjściowym do tworzonego spektaklu. Zespół aktorski złożony jest ze studentów i absolwentów lubelskich uczelni. Autorem muzyki do spektakli jest gitarzysta, muzykoterapeuta Maciej Wieżyński, za scenografię odpowiada artysta plastyk – Aleksandra Kędziora. Od 2007 r. Teatr Pierwszego Kontaktu działa przy Domu Kultury „Błonie” SM „Czuby” w Lublinie.

www.teatrpierwszegokontaktu.pl

Twórcy Teatru:
Tomasz Załucki (ur.1979 r.), reżyser w niezależnym ruchu teatralnym i filmowym, animator kultury (instruktor teatralny), pedagog, twórca autorskich sztuk teatralnych i filmów niezależnych. Obecnie prowadzi niezależny, autorski Teatr Pierwszego Kontaktu, działający przy Domu Kultury „Błonie” w Lublinie.
Występuje w Teatrze Zgrzyt z Sanoka, Teatrze Scena 6, Teatrze Niewielkim (wszystkie z Lublina) oraz jako aktor i współautor tekstów w Kabarecie Poezji i Satyry „DoBramy” z Warszawy. Poza tym realizuje filmy niezależne (finał konkursu Jutro Filmu 2002 w Warszawie za film krótkometrażowy „Bóllnanza”) oraz współorganizuje imprezy kulturalne, m.in. Festiwal Teatrów Niewielkich 2006 przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina Pełny Metraż 2007 w Domu Kultury „Ruta” (główna część festiwalu odbyła się w Centrum Kultury w Lublinie).
Teatr, który prowadzi, jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach ogólnopolskich, wśród nich jest też dwukrotna nagroda za reżyserię.

Mariola Załucka (Strzelczyk), ur. 1981 r. Ukończyła kierunek animator i menedżer kultury (specjalizacja: instruktorka teatralna) na UMCS w Lublinie, a następnie zdobyła tytuł magistra na kierunku Pedagogika Ogólna, specjalizacja: animator i menedżer kultury.
W czasie studiów udzielała się w kilku teatrach niezależnych (m.in. Teatr Ja-Sny, Teatr Na Torach, Teatr Scena 6), trzy lata działała w Kabarecie Satyry i Poezji „DoBramy” oraz należała do Kinoteatru Projekt, w którym brała udział w realizacji kilku filmów niezależnych.
W 2005 r. razem z Tomaszem Załuckim zebrali i poprowadzili teatralną grupę warsztatową, z której powstał Teatr Pierwszego Kontaktu. Pracowała jako terapeutka zajęciowa w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi przy ul. Głuskiej w Lublinie oraz jako realizatorka i prezenterka w Radiu eR. Obecnie kieruje jednym z domów kultury przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM