W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Witkacy postanawia się zabić” - pokaz przedpremierowy

Spektakl „Witkacy postanawia się zabić” - pokaz przedpremierowy
Data rozpoczęcia 2011-01-31
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spektakl

To przedstawienie oparte na motywach dramatu S.I. Witkiewicza „Matka” oraz na podstawie relacji ostatniej partnerki artysty – Czesławy Korzeniowskiej. Przeżyła ona próbę samobójczą próbując zabić się wraz z Witkacym 17 września 1939r. w Jeziorach. Świadectwo to arcyciekawe i wiele mówiące o samym Witkacym, który w chwili „ostatecznego rozrachunku” odkrywa przed nami twarz bez „witkiewiczowskiej” maski. Twarz artysty - który staje się bohaterem własnego dramatu – niezrozumiałego przez otoczenie i osamotnionego w świecie własnych idei, tyle tylko, że to nie dramat Leona a samego Witkiewicza.

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Tomasz Załucki
Występują: Rafał Radliński, Magdalena Mazurek, Anna Sowa, Malwina Birus, Paweł Szewczyk, Katarzyna Piekarczyk, Dominika Szymoniuk, Dorota Nowak.