W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Zemsta Nietoperza"
Data rozpoczęcia 2008-12-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Operetka

Dzieło Straussa jest jedną z najlepiej wytrzymujących upływ czasu, wręcz sztandarową dla operetki pozycją. Muzyczny przekrój przez wiele stylów, stawia uwerturę utworu na pozycji zarówno jednej z najbardziej skomplikowanych jak i atrakcyjnych dla ucha.

Akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku w modnym podwiedeńskim kurorcie. Opowiada o losach Gabriela von Einsensteina, który postanawia wieczór przed pójściem do więzienia spędzić na balu, a także jego żony Rozalindy i jej kochanka Alfreda. Zarówno oni, jak i pokojówka Adela wplątani zostają w misterną intrygę zaplanowaną przez dra Falke, który pragnie zemścić się na Einsensteinie, za kawał z poprzedniego karnawału. Pogoń za przyjemnością i zabawą, jest tu głównym motorem rozgrywającej się akcji, która – jak to w operetkach – kończy się szczęśliwie, pozostawiając widza oczarowanego pięknymi melodiami Johanna Straussa.

Reżyseria: Tomasz Janczak
Kierownictwo muzyczne: Artur Wróbel
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Choreografia: Henryk Rutkowski
Asystent dyrygenta: Klaudia Pasternak
Asystent choreografa: Beata Kamieńska
Asystent reżysera: Andrzej Sikora
Przygotowanie Chóru: Zofia Bernatowicz
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel

Ceny biletów
- normalny 50zł
- ulgowy 40zł

Powiązane:

Opera Lubelska