W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Spektakl "Zły"

Data rozpoczęcia 2014-01-27
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
Scenariusz: Dariusz Jeż, Grzegorz Kondrasiuk
Muzyka: Paweł Passini
Opracowanie graficzne: Lech Mazurek
Scenografia: Dariusz Jeż
Obsada:Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Dariusz Jeż
czas trwania: 90 minut


Historia pewnej kariery... Opowieść o panu D., który w mieście L. piął się po szczeblach awansu społecznego i finansowego proponowanego przez organizację M. Wesoły, a ogromnie przez to smutny film drogi, za szybami kolejne przystanki, wartburg zmienia się w BMW, stan wojenny w demokrację, kino Kosmos w kasyno, a chłopięca naiwność – w przejrzały smutek i wyrachowanie. Historia jest „na faktach”, ale nie zmusicie nas do innych wiążących deklaracji. Kilkanaście godzin nagrań i opowieści dziwnej treści, szczery zapał dydaktyczny, szesnaście kubików, dwóch autorów, trzech aktorów, jeden reżyser.

Sztuka oparta na przeżyciach i doświadczeniach Dariusza Jeża, obecnie aktora Sceny Prapremier InVitro, który w przeszłości zajmował się działalnością przestępczą, za którą otrzymał i odsiedział kilkuletni wyrok. Podczas odbywania kary w Areszcie Śledczym w Lublinie spotkał reżysera teatralnego, Łukasza Witt-Michałowskiego, który w „Teatrze pod celą” realizował Lizystratę Arystofanesa. Wśród osadzonych-aktorów znalazł się także główny bohater. W ten sposób rozpoczyna się autentyczna opowieść o byłym przestępcy, który dzięki spotkaniu ze sztuką odmienił swoje życie.


bilet: I miejsca 20/30 zł
II miejsca 15/25 zł
grupowe: 15 zł
kasa czynna: pon.-pt. godz. 10.00-19.00
tel.: 81 466 61 40

Więcej informacji na temat twórców spektaklu dostępnych jest na stronie internetowej Sceny InVitro: www.scenainvitro.eu

Najważniejsze wydarzenia cykliczne