W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "Zrozumieć H." Teatr im. H. Modrzejewskiej

Spektakl: "Zrozumieć H." Teatr im. H. Modrzejewskiej
Data rozpoczęcia 2014-03-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

"Zrozumieć H." Teatr im. H. Modrzejewskiej
Reżyseria: Paweł Palcat
scenografia: Małgorzata Bulanda
muzyka i video: Krzysztof Pawlik
obsada: Ewa Galusińska, Zuza Motorniuk, Magda Skiba, Rafał Cieluch, Bartosz Bulanda, Robert Gulaczyk

O przedstawieniu tym mówią twórcy: „Kiedy w 1980 roku powstawała „Solidarność”, dopiero przychodziliśmy na świat. Tak zwana ‘najnowsza historia Polski’ tworzyła się obok nas, nie mogliśmy być jej świadomi. A jednak obecny dyskurs publiczny jest tak bardzo nią nacechowany, że skłonił nas do rewizji tamtych czasów. Spojrzeliśmy na nie przez pryzmat naszego pokolenia – chłodno i bez emocji. Bo emocje są w historii nieobecne. One są w ludziach.

Biografie kobiet „Solidarności”, przede wszystkim Henryki Krzywonos-Strycharskiej, skłoniły nas do zadania pytań: jaką zbiorowością byliśmy wtedy? Jaką jesteśmy dziś? Jakie cechy i działania determinują, nie bójmy się tego słowa, i d o l i naszego pokolenia – i dlaczego? Spróbujemy na te pytania odpowiedzieć… spektaklem Zrozumieć H.”. Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Przedstawienie opowiada historię życia i wyborów, jakich dokonywała jego tytułowa bohaterka. Podzielone jest na trzy wyraźne części. W każdej Henryką, którą naznacza czerwony szalik, jest inna z trzech aktorek grających tę postać. Kolejno są to: Zuza Motorniuk - Henia dziecko, Magda Skiba – Henia tramwajarka i strajkowy bohater oraz Ewa Galusińska - Henryka matka dzieciom.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł
czas trwania: 55 minut bez przerwy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej