W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: "Życie zwyczajne siostry F."

Spektakl: "Życie zwyczajne siostry F."
Data rozpoczęcia 2016-06-22
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury LSM, ul. Wallenroda 4a
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Spektakl

Reżyseria, scenariusz, scenografia: Tomasz Załucki
Występują: Dominika Łączkowska, Dorota Nowak, Katarzyna Piekarczyk, Katarzyna Chmiel, Rafał Radliński, Andrzej Samborski, Katarzyna Rachoń-Bardadin, Malwina Franczak.

Konsultacje wokalne: Anna Skawińska, Małgorzata Rudnicka 
Foto: Łukasz Kęcik, Jarek Adamczyk 
Projekt plakatu: Aleksandra Kęcik

Teatr Pierwszego Kontaktu - zespół teatralny założony w 2005 roku w Lublinie (pierwsza premiera 11.06.2006r.) przez instruktorów teatralnych, byłych aktorów Teatru Scena 6: Tomasza i Mariolę Załuckich.

Od pierwszej premiery Teatru Pierwszego Kontaktu minęło 10 lat. Z tej okazji - w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublina - teatr zrealizował spektakl którego główną bohaterką uczynił siostrę Faustynę Kowalską. Nie jest to spektakl hagiograficzny. Zespół szuka odpowiedzi na pytanie - kim jest ta współczesna święta, próbując ukazać ją przez pryzmat codziennego życia i relacji z innymi.
Przedstawienie zostało skonstruowane na podstawie wypowiedzi s. Faustyny zawartych w Dzienniczku, przede wszystkim jednak podstawą scenariusza była książka: Wspomnienia o Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej.

Współpraca: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Spółdzielnia Mieszkaniowa" Czuby", Pracownia Artystyczna Traf, Dom Kultury LSM.

Patronat medialny: Gość Niedzielny, Radio Lublin, Radio Er, Radio Centrum, Kurier Lubelski, Tygodnik Niedziela.

Bilety w cenie 10 zł  - dostępne w DK Lubelskiej Społdzielni Mieszkaniowej.

Zrealizowano w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublina.