W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Żywoty świętych osiedlowych”

Spektakl „Żywoty świętych osiedlowych”
Data rozpoczęcia 2012-04-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Ad Spectatores prezentuje spektakl „Żywoty świętych osiedlowych”.
Mieszkańcy betonowego osiedla – przeróżni dziwacy, odszczepieńcy, poszukiwacze absolutu, a wszyscy stworzeni słowem Lidii Amejko, magią sztuki lalkarskiej Agaty Kucińskiej i dźwiękami Sambora Dudzińskiego.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Współczesna alegoria o poszukiwaniu boskiego pierwiastka w codzienności. Bohaterowie, zwykli mieszkańcy szarego osiedla, domagają się własnej legendy, która dałaby im poczucie bezpieczeństwa i nieśmiertelności. Spektakl, okrzyknięty najlepszym lalkowym przedsięwzięciem ostatnich lat, od początku do końca jest dziełem Agaty Kucińskiej, doktora sztuk i realizatorki wielu projektów teatralnych.

Nikim jesteś człowieku jeśli się pierwej w słowach pięknych nie odbijesz, mówi jedna z postaci sztuki. Historie współczesnych świętych opowiadają o kondycji świata w sposób wyjątkowo plastyczny i sugestywny. Wizerunek dzisiejszego człowieka nakreślony przez pełnych ułomności bohaterów, Egona, Apolonię i Angelikę, poprzez odbicie w krzywym zwierciadle, staje się dziwnie prawdziwy.
Czy w betonowej rzeczywistości odnajdziemy samych siebie?

„Żywoty świętych osiedlowych” to adaptacja powieści Lidii Amejko o tym samym tytule. Spektakl został obsypany nagrodami, wśród których warto wymienić Grand Prix na V Międzynarodowym Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek” w Warszawie, Nagrodę Jury Studenckiego Studentów Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej Stówa za „teatralne przedestylowanie osiedla w absolut czysty” oraz Dyplom Honorowy Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA za muzykę do spektaklu w reżyserii Agaty Kucińskiej „Żywoty Świętych osiedlowych” dla Sambora Dudzińskiego.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł , III - 20 zł