W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakle "Autoportret" i "Stadium"

Spektakle "Autoportret" i "Stadium"
Data rozpoczęcia 2008-11-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spektakl

Miro Dance Theatre, "Autoportret", USA - 30'
koncepcja i dyrekcja: Amanda Miller iTobin Rothlein
choreografia i taniec: Amanda Miller
animacja i projekcja: Tobin Rothlein
projekt świateł: James Clotfelter
kostiumy i scenografia: Miro Dance Theatre
muzyka: Regina Spektor, Tin Hat Trio, Lullatone, David Cieri
dyrektor naczelny: Director: Priya Geller

Maluję autoportrety, ponieważ jestem taka samotna, ponieważ jestem osobą którą znam najlepiej- Frida Kahlo “Autoportret” jest 30 minutowym solo, pierwotnie stworzonym na potrzeby wystawy Fridy Khalo w 2008 roku w Muzemu Sztuki w Filadelfii. Łącząc żywe animacje, video, martwą naturę, techniczne wymagający taniec, “Autoportret” staje się żywym przedstawianiem rzeźby, którą widownia widzi z trzech stron. Miller i Rothlein połączyli swoje choreograficzne i wizualne doświadczenia używając wyobraźni i tematów zainspirowanych obrazami Khalo, aby stworzyć przedstawienie w którym jedno tańczące ciało jest zarazem wolne i zniewolone. Zainspirowane w dużej części pamiętnikiem Khalo ciało ludzkie staje się powierzchnią projekcji malowane przez projektor żywymi, błyszczącymi kolorami. „Autoportret” szuka nowego spojrzenia, które umożliwiłoby zrozumienie sztuki tej wielkiej artystki funkcjonującej jako uniwersalny testament wyzwolenia poprzez uwięzienie i ból.

Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej -"Stadium", Lublin - 35'

choreografia: Anna Żak
scenografia: Anna Żak i Daria Dziedzic
współpraca techniczna, realizacja świateł: Grzegorz Polak
muzyka: To Rococo Rot
wizualizacje: Agnieszka Samonek, Agnieszka Wielgosz
tancerze: Aleksandra Doropowicz, Ewelina Drzał, Agnieszka Duda, Dominika Jarosz, Justyna Konstańczuk, Małgorzata Krasowska, Małgorzata Kwiecień, Beata Mysiak, Sylwia Sokołowska, Karolina Sularz
rys.: Anna Golonka
premiera: XII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, Lublin - 08.11.2008

„Moje formy to kolejne skóry, które z siebie zdejmuję, znacząc etapy mojej drogi.” Magdalena Abakanowicz
„stadium” to nowy etap pracy choreograf Anny Żak i tancerzy GTWPL nad obszernym tematem twórczości Magdaleny Abakanowicz, a także własnych odczuć związanych z wielką bryłą w przestrzeni, realną lub nierealną, mającej charakter przytłaczającej i wszechogarniającej masy.
Pierwszy etap „stadium” posługuje się bardziej „tłumną formą” i rodzącym się, progresywnym kształtem bryły. To dopiero wstęp do indywidualizacji, do znalezienia lub odzyskania tożsamości…być może nigdy niemożliwej…być może zawsze obecnej. Pierwszej interpretacji towarzyszy lęk przed tym co „tłumne”, potężne, nieuniknione, a także tajemnicze, co wyziera z kątów podświadomości.
W najnowszej kooperacji znajdują się dwa młode nazwiska, Agnieszki Samonek oraz Agnieszki Wielgosz, które podjęły temat wizualizacji w spektaklu. Studentki wydziału artystycznego uniwersytetów w Lublinie oraz Poznaniu, rozpoczynają tym samym przygotowania do swoich prac dyplomowych.