W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakle: „Dance to a different beat” i „Wrócić do siebie”

Spektakle: „Dance to a different beat” i „Wrócić do siebie”
Data rozpoczęcia 2014-06-24
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

TEATR PIERWSZEGO KONTAKTU oraz TEATR TAŃCA DIFFERO zapraszają na spektakle "Dance to a different beat" i " Wrócić do siebie"

TEATR TAŃCA DIFFERO - Dance to a different beat
Etiuda taneczna będąca owocem pracy Martyny Valkov, Kamili Piątek, Oli Gralińskiej.

To opowieść o inności, przełamywaniu schematów i akceptacji. Tytuł został zaczerpnięty ze slangu i oznacza „iście” pod prąd i robienie czegoś po swojemu.

Jest on także bezpośrednim nawiązaniem do idei nowopowstałej grupy, której działania są nastawione na szeroko pojęty taniec współczesny, poszukiwanie nowych form wyrazu, a także poruszanie interesujących tematów poprzez taniec.
Występują: Ola Gralińska, Kamila Piątek, Martyna Valkov
Choreografia: Martyna Valkov
Muzyka: Bartek Węgliński/ Moderat
Czas trwania: 12 min.

TEATR PIERWSZEGO KONTAKTU - Wrócić do siebie
(otwarty pokaz przedpremierowy)

W najnowszym spektaklu, na rok przed dziesięcioleciem zespołu, Teatr Pierwszego Kontaktu postanowił wrócić do swoich źródeł, do pierwszego spektaklu, jaki został zrealizowany i wystawiony w 2006 roku, czyli rok po powstaniu zespołu.

Ten nowy-stary spektakl opowiada o emigracji, zarówno tej zewnętrznej – za chlebem, jak i tej wewnętrznej – od wartości – tym razem zmienił swój przekaz. Akcent pierwotnie położony na stratę wywołaną wymuszoną emigracją stał się spostrzeżeniem zbyt wąskim. Także zmieniająca się w szybkim tempie rzeczywistość, dla której dekada to epoka, spowodowała zmianę wymowy przedstawienia, a wręcz zupełne przemeblowanie go.

Wtedy, jak i tym razem impulsem do rozwoju sytuacji scenicznej jest wyjazd, jednak teraz utrata korzeni nie jest tak jednoznaczna. Pozostanie TU czy wyjazd TAM nie ma już tak zasadniczego znaczenia dla wewnętrznego samopoczucia bohaterów, ważniejsze jest znalezienie swojego MIEJSCA W SOBIE, żeby siebie odnaleźć. Inną zmianą w stosunku do wersji pierwotnej jest wyeksponowanie spośród tłumu takich samych postaci – osamotnionej jednostki, która staje się punktem odniesienia dla całego spektaklu. Czy ta samotność pozostawi ją bez wyjścia? Zapraszamy aby się o tym przekonać.

SCENARIUSZ, REŻYSERIA: Tomasz Załucki
MUZYKA: Maciej Wieżyński
Wykorzystano następujące fragmenty utworów: Astor Piazzolla „Liber tango” oraz Nacy Sinatra „Bang Bang”
WYSTĘPUJĄ: Rafał Radliński, Andrzej Samborski, Paweł Szewczyk, Dorota Nowak, Dominika Gielza, Magdalena Mazurek – Chlebuś, Joanna Baran, Malwina Birus.

Czas trwania: 40 min.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM