W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Splat!Nights – cykl od Splat!FilmFest: Zemsta

Data rozpoczęcia 2018-07-12
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Zemsta
reż. Coralie Fargeat
thriller / Francja / 2017

Przebojowy, dziewczyński thriller, który zmienia znaczenie słów „walczyć jak dziewczyna”.

Blondwłosa piękności Jen przebywa z kochankiem i jego kolegami w luksusowej willi na środku pustyni. Lolitka bardzo szybko wzbudza zainteresowanie mężczyzn. Sprawy dramatycznie wymykają się spod kontroli a sielanka zmienia się w koszmar. Początkowo film bawi się tym utartymi schematami, aby następnie dokonać drastycznej zmiany.  Dotychczas taki rodzaj kina tworzony był właściwie wyłącznie przez mężczyzn. Teraz to kobieta staje się siłą napędową nadającą bieg całej akcji.

O REŻYSERCE

Coralie Fargeat urodziła się i wychowała w Paryżu. Uczęszczała do francuskiej prestiżowej wyższej szkoły filmowej La Fémis, gdzie brała udział w tamtejszym Atelier Scenariuszowym. Jej kariera filmowa rozpoczęła się od stanowiska asystentki reżysera przy produkcji amerykańskich filmów we Francji. LE TÉLÉGRAMME krótkometrażowy debiut Coralie Fargeat zdobył 13 nagród na licznych festiwalach filmowych. Podobnie krótkometrażowy film sci-fi, REALITY+, był wielokrotnie nagradzany podczas różnych festiwali i wydarzeń kulturalnych. Obraz ten był premierowo wyświetlany w Stanach Zjednoczonych w ramach konkursu podczas Festiwalu Filmowego Tribeca w 2016 r. Z kolei ZEMSTA to pierwszy pełnometrażowy film francuskiej reżyserki, pokazywany w 2018 roku m.in. na Sundance Film Festival, Fantastic Fest.

Splat!Nights to pokazy najważniejszych i najlepszych współczesnych filmów z pogranicza horroru i fantastyki. To całoroczny cykl, będący częścią międzynarodowego festiwalu horroru i kina gatunkowego Splat!FilmFest (Lublin, Warszawa), www.splatfilmfest.com

Najważniejsze wydarzenia cykliczne