W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania: Bitwa o kulturę. Bóg, humor, kultura

Spotkania: Bitwa o kulturę. Bóg, humor, kultura
Data rozpoczęcia 2015-02-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkania

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Krzysztof Varga
Gość: ks. Andrzej Luter

Jeżeli ktoś jest księdzem katolickim i nosi nazwisko Luter, to znaczy, że dalej może być już tylko ciekawiej. Tym bardziej, że ksiądz Andrzej Luter, prócz zajmowania się posługą kapłańską, jest także niezwykle aktywnym obserwatorem polskiej kultury i równie często jak w kościele spotkać go można w kinie, w teatrze czy w księgarni. Wynikiem tych peregrynacji jest jego książka Ekspostkatolik, w której często zaskakująco, często kontrowersyjnie, ale zawsze niezwykle ciekawie, zarówno jako duchowny, jak i „cywilny” odbiorca kultury, pisze o tym, jak widzi polską literaturę, teatr, film. Jakie są dziś wzajemne relacje między polskim Kościołem a polską kulturą, jakie między wiarą a sztuką?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 16 marca o 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej