W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania: Bitwa o literaturę. Podróżować znaczy pisać

Spotkania: Bitwa o literaturę. Podróżować znaczy pisać
Data rozpoczęcia 2015-02-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkania

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Gość: Olga Tokarczuk

W pisarstwie Olgi Tokarczuk motyw podróży, często podróży mistycznej jest jednym z wiodących. Wystarczy przypomnieć debiutancką Podróż ludzi Księgi czy nagrodzoną Nagrodą Nike powieść Bieguni. Tak samo w swoim pisarstwie Tokarczuk nigdy nie stoi w miejscu, lecz wyrusza nieustannie odkrywać nowe lądy literackie. Jeśli nawet pisze kryminał, to jest to kryminał zupełnie inny niż te wszystkie kryminały, jakie w życiu czytaliśmy. Tak samo jak jej literatura jest zupełnie inna niż wszystkie inne polskie powieści. W swojej najnowszej książce Xięgi Jakubowe opowiada o żydowskim mistyku w realiach XVIII-wiecznej Rzeczpospolitej, ściślej wielokulturowego Podola. Czy podróżowanie, pisanie o podróżach, realnych i mistycznych, śnionych, jest napędem pisarstwa?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 23 lutego o 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej