W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania: Bitwa o literaturę. Wielkie mistyfikacje

Spotkania: Bitwa o literaturę. Wielkie mistyfikacje
Data rozpoczęcia 2015-03-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkania

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Gość: Jacek Dehnel

Dopóki Jacek Dehnel nie opublikował swojej ostatniej książki Matka Makryna zapewne historia niejakiej Makryny Mieczysławskiej, XIX-wiecznej zakonnicy-męczennicy mało komu była znana. Tym bardziej, że Makryna naprawdę nazywała się Irina Wińczowa, żadną zakonnicą nie była, za to wielką oszustką religijną, która omotała naszych największych romantyków z Mickiewiczem i Słowackim na czele. Ale to nie jedyna przecież w dziejach wielka mistyfikacja religijna. Cóż tak bardzo nas pociąga w religijnych hochsztaplerach, że często jesteśmy gotowi uwierzyć im wbrew zdrowemu rozsądkowi?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 23 marca o 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej