W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania: Bitwa o literaturę. Wschód zaczyna się w Lublinie

Spotkania: Bitwa o literaturę. Wschód zaczyna się w Lublinie
Data rozpoczęcia 2015-03-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkania

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Krzysztof Varga
Gość: Andrzej Stasiuk

W swojej najnowszej książce Wschód Andrzej Stasiuk poświęca dużo miejsca Lublinowi, który pełni tu poniekąd rolę bramy na tytułowy wschód. Stasiuk uważa wręcz, że Lublin powinien być stolicą Polski bo jest prawdziwy (w przeciwieństwie do Warszawy). Ale nie tylko przecież o Lublinie jest tu mowa, z Lublina Stasiuk jedzie do Rosji, Chin, Mongolii. Czego tam szuka? Dlaczego woli umęczyć się na mongolskim stepie i na bezkresach Rosji niż peregrynować po zachodnim świecie, gdzie przecież przyjmowany byłby owacyjnie?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 30 marca o 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej