W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Agnieszka i Tomasz Lipeccy, Z Maputo do Gomy

Spotkanie: Agnieszka i Tomasz Lipeccy, Z Maputo do Gomy
Data rozpoczęcia 2020-10-09
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie w ramach Festiwalu "Przez świat. Spotkania z podróżą" zapraszają na spotkanie:  Agnieszka i Tomasz Lipeccy, Z Maputo do Gomy (obrazki ze wschodniej Afryki).

bezpłatne wejściówki >>>   

Agnieszka i Tomasz Lipeccy, podróżnicy i miłośnicy Afryki zapraszają do poznawania z nimi Czarnego Lądu. „Chcielibyśmy przedstawić kompilację najciekawszych naszym zdaniem miejsc odwiedzonych w Mozambiku, Malawi, południowej Tanzanii, Rwandzie oraz Demokratycznej Republice Konga” – zachęcają podróżnicy. Pokaz obejmuje kilka podróży w ten region Afryki. Wszystkie te kraje, może poza Tanzanią, rzadko są kierunkiem dla turystów, ale w każdym z nich można odnaleźć niesamowite i urzekające miejsca. W czasie spotkania poznamy przepiękne plaże Mozambiku, m.in. z parków narodowych Quirimbas i Bazaruto, zadziwiający w tym regionie park Gorongosa oraz pozostałości kolonialne na małych wyspach Mozambik i Ibo. Przejedziemy przez Malawi wzdłuż całego zachodniego brzegu jeziora Niasa. W Tanzanii odwiedzimy m.in. parki Selous i Ruaha, stanowiące tak zwaną południową pętlę safari. Następnie udamy się do Rwandy, kraju nie tak dawno doświadczonego wojną domową i ludobójstwem, a po 25 latach od tych zdarzeń będącego jednym z najszybciej rozwijających się państw afrykańskich. Wyprawę skończymy w Demokratycznej Republice Konga, w parkach będących jednym z ostatnich miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć goryle wschodnie górskie i nizinne. W trakcie podróży wejdziemy również na kilka gór – w tym zadziwiający wulkan Nyiragongo.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej