W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie i wernisaż prac Krystyny Furtak

Spotkanie autorskie i wernisaż prac Krystyny Furtak
Data rozpoczęcia 2011-05-18
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wernisaż

Krystyna Furtak urodzona w 1956 r w Lubartowie. W latach 1984-1990 studiowała historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest doktorantką tej Uczelni. Uczestniczy w ruchu na rzecz osób niepełnosprawnych - Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Polskie Stowarzyszenie ludzi Chorych na Padaczkę. Zadebiutowała w Świebodzinie teką ekslibrisowo - poetycką nr 7(1992). Od1997 roku jest członkiem Związku Literatów Polskich, należy do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Świdniku. Posiada duży dorobek literacki. Oprócz świebodzińskich tek wydała kilka tomików poezji, jej wiersze znalazły się w kilkunastu antologiach i almanachach. Wiele tomików ilustrowała swoimi rysunkami. Uprawia także krytykę artystyczną. Jest autorką wstępów do katalogów wystaw plastycznych.

Nagrody i wyróżnienia w konkursach literackich i plastycznych:

I nagroda w konkursie poetyckim i plastycznym na plenerze RSTK Wrocław 1996
II nagroda na Warsztatach Interdyscyplinarnych Lubniewice 1996
Wyróżnienie I stopnia w konkursie „Szlakiem Oręża Polskiego”Wrocław 1996

Autorka miała kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych swej twórczości plastycznej, m. in. we Wrocławiu, Świebodzinie, Supraślu, Kołobrzegu, Lubniewicach, Świdniku, Choszcznie,Białej Podlasce, Gorzowie Wielkopolskim, Lubartowie, Białymstoku, Świebodzinie i Myszkowie i Lublinie

Wystawy zagraniczne:
1994 - Holandia, Veldenhofen;
1997, 1998 - Argentyna, Buenos Aires;
1998, 2001, 2001- Brazylia, Santa Catarina;

W 2008 roku artystka otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi w dziedzinie Kultura.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej