W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie: Magdalena Jankowska

Data rozpoczęcia 2016-06-08
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Filia nr 29 MBP, ul. Kiepury 5
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Magdalena Jankowska - debiutowała w 1986 roku zestawem dziewięciu wierszy w tygodniku „Radar”. Rok później opublikowała też swoją pierwszą twórczość prozatorską: Kreację w „Kamenie” oraz Badanie wielkości w „Tygodniku Chełmskim”. Pierwsza wydana książka, to tomik zatytułowany I co dalej z 1990 roku.
W jej twórczości dominuje poezja; wiersze Magdaleny Jankowskiej ukazywały się (i nadal się ukazują) w wielu ogólnopolskich czasopismach, tj.: „Akcent”, „Czas Kultury”, „Kamena”, „Kresy”, „Miesięcznik Prowincjonalny”, „Odra”, „Pogranicza”, „Pracownia”, „Res Publica”, „Topos”, „Tygiel Kultury”, „Zwierciadło” czy w internetowym „Dynamis”. Kolejne książki wywoływały odzew ze strony krytyków literackich; tomiki były żywo komentowane i omawiane w licznych pismach, począwszy od regionalnego „Kuriera Lubelskiego” przez wydawane w Lublinie inne czasopisma. W roku 1998 Magdalena Jankowska otrzymała nagrodę w konkursie im. Anny Kamieńskiej za tom "Tak się składa". Obok twórczości poetyckiej zajmuje się ona również krytyką teatralną i literacką. W roli recenzentki debiutowała na łamach „Kameny” – była autorką rubryki zatytułowanej „Bez klatki”. Później pisała także do innych pism, współpracowała z „Tygodnikiem Współczesnym”, „Na przykład”, „Sycyną”, „Akcentem” i „Kresami”. Autorka należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne