W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Adamem Kulikiem

Data rozpoczęcia 2010-12-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie autorskie

Spotkanie dotyczy książki „Leśmian, Leśmian...”

Spotkaniu towarzyszy będzie projekcja filmu „Trwam,niby modlitwa…” ( ok. 20 min). Film powstał w 1993 roku dla TV
Edukacyjnej. Mówi o pobycie Leśmiana w Hrubieszowie (1918-22) i w Zamościu (1922-35). W filmie występuje m. in. Janina Bojarczuk, Zygfryd Krauze – przyjaciel Leśmianów. Wiersze Leśmiana czyta aktor – Tomasz Budyta.

Adam Wiesław Kulik (ur. 1950 w Tomaszowie Lubelskim) – autor dwóch powieści Lot i Gra, trzech tomów poetyckich Pejzaże z Panem Lemonem, Piołunny raj, Ziemie pulsujące, książki reporterskiej Droga na południe, albumu Miasta polskie. Najpiękniejsze zespoły zabytkowe. Ponadto wydał wspomnienia o Bolesławie Leśmianie "Leśmian, Leśmian…" Pracował jako dziennikarz w tygodnikach „Relacje”, „Nowe Relacje”, „Tygodnik Współczesny”, publikował reportaże i wywiady z pogranicza wschodniej Polski, m.in. w paryskiej „Kulturze” i „Zeszytach Historycznych”. Od 1991 roku do dziś pracuje jako dziennikarz Lubelskiego Ośrodka TV, gdzie zrealizował ok. 50 filmów dokumentalnych, ponad 250 filmów edukacyjnych oraz szereg reportaży i felietonów.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne