W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz
Data rozpoczęcia 2017-04-26
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Filia nr 24, ul. Juranda 7
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz Wydawnictwo Literatura
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz Wydawnictwo Literatura zapraszają na spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz z cyklu A to historia!

A to historia! to program czytelniczy na 700 lat Lublina w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku – Wiosna z Literaturą, przeznaczony  dla  dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Literatura i Miejska Biblioteka Publiczna, od marca do kwietnia 2017 roku w filiach MBP w Lublinie organizuje szereg działań: m. in. spotkania z autorami serii wydawniczej A to historia! (Grażyną Bąkiewicz, Dorotą Combrzyńską-Nogala, Zuzanną Orlińską, Kazimierzem Szymeczko, Pawłem Wakułą i Katarzyną Wasilkowską), spotkania z aktorami z Teatru im. H. Ch. Andersena, zajęcia dotyczące historii miasta i legend lubelskich, wystawy ilustracji do serii wydawniczej A to historia!, kiermasze książek Wydawnictwa Literatura, konkursy, parada historyczna ulicami Lublina. 

Grażyna Bąkiewicz – pisarka, historyk, nauczyciel. W 1978 r. ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim. W trakcie studiów prowadziła badania prasy międzywojennej i pamiętników pisanych przez młodzież w latach 30. Po uzyskaniu tytułu magistra historii rozpoczęła studia dziennikarskie, ale porzuciła je na rzecz pracy nauczycielskiej. Ponad dwadzieścia lat pracowała w szkole jako nauczycielka historii. Po sukcesie w ogólnopolskim konkursie na bajkę (1985) zajęła się pisaniem, najpierw dla dzieci, potem dla młodzieży i dorosłych. Za debiutancką powieść O melba otrzymała I nagrodę IBBY(Książka Roku 2002). Kolejne książki ugruntowały jej pozycję jako jednej z najlepszych polskich pisarek literatury młodzieżowej. Mieszka w Łodzi.