W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Joanną Bociąg [ONLINE]

Spotkanie autorskie z Joanną Bociąg [ONLINE]
Data rozpoczęcia 2021-03-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Facebook Księgarni Dosłownej
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Każdy wiersz, nawet najbardziej rozgadany, wymaga precyzji. Wiersz małomówny wymaga jej jednak najwięcej – ma najmniej podejść do czytelnika, dostaje najmniej szans. Debiut Joanny Bociąg to książka skonstruowana niezwykle precyzyjnie, to przykład poetyckiej pracy redukcją, która nie odbiera złożoności temu, co przedstawione. To tom pomyślany i pisany jako całość, w którym uważność czytelnika zostanie nagrodzona odkryciem opowieści wcale nie minimalistycznej, przeciwnie – wielowątkowej, bogatej, podszytej niepokojem, może nieco neurotycznej, ale przecież jakże opanowanej.

Marta Koronkiewicz

Odnajduję w tych wierszach jakąś nieokreśloną tajemnicę, tak jakby w trakcie opowieści opowiadający zawieszał głos i patrzył w oczy temu, który słucha. I – co dla mnie ważne – jest w tym świeżość spojrzenia i uważność!

Małgorzata Lebda

Joanna Bociąg (ur. 1989) – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Animatorka kultury, organizatorka wydarzeń literackich, sekretarz Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, redaktorka, laureatka XXV Konkursu im. J. Bierezina, autorka książki „Boję się o ostatnią kobietę” (2020) nominowanej do Nagrody im. Wiesława Kazaneckiego w kategorii debiut poetycki.

Spotkanie autorskie z Joanną Bociąg (online)

prowadzenie: Rafał Rutkowski

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej