W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską

Data rozpoczęcia 2017-03-31
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Filia nr 35 MBP, ul. Bursztynowa 20
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

A to historia! to program czytelniczy na 700 lat Lublina w ramach cyklu Wydawnicze Pory Roku – Wiosna z Literaturą, przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo Literatura i Miejska Biblioteka Publiczna, od marca do kwietnia 2017 roku w filiach MBP w Lublinie organizuje szereg działań: m.in. spotkania z autorami serii wydawniczej A to historia! (Grażyną Bąkiewicz, Dorotą Combrzyńską-Nogala, Zuzanną Orlińską, Kazimierzem Szymeczko, Pawłem Wakułą i Katarzyną Wasilkowską), spotkania z aktorami z Teatru im. H. Ch. Andersena, zajęcia dotyczące historii miasta i legend lubelskich, wystawy ilustracji do serii wydawniczej A to historia!, kiermasze książek Wydawnictwa Literatura, konkursy, parada historyczna ulicami Lublina.

Projekt rozpoczęło spotkanie z Pawłem Wakułą, absolwentem malarstwa i pedagogiki artystycznej, który od lat jest związany z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. W 2007 roku jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy” został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lingren. W 2011 został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za „Kajtka i Yetika”.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne