W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Krzysztofem Konopą

Data rozpoczęcia 2011-10-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Rynek 11
Kategoria Spotkanie autorskie

Organizatorzy zapraszają na wieczór autorki z artystą.

Krzysztof Konopa - ur. 8 marca 1953 r. w Zamościu. Jako poeta i satyryk debiutował w prasie lubelskiej w 1973 r.. Od 27 lat współpracuje z Tygodnikiem Zamojskim. Jest laureatem kilkunastu krajowych konkursów poetyckich, m. in. 9 warszawskiej Jesieni Poezji, X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Szymańskiego, IV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „O dzban czarnoleskiego miodu”, XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej, IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Łobodowskiego. Trzykrotny finalista i laureat Ogólnopolskiego Turnieju Łgarzy w Bogatyni.

Krzysztof Konopa zdobył główną nagrodę na XIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Dać świadectwo” zorganizowanym przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie. „Sierpień z deszczem” to pokonkursowy tom poezji Krzysztofa Konopy.

Twórczość poetycka:
„Drugi brzeg nocy Zamość 1996
„Obywatel Noe” Zamość1997
„Sierpień z deszczem” Kraków 2006
„Bolid” Zamość 2008

Najważniejsze wydarzenia cykliczne