W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Leszkiem Wójtowiczem

Spotkanie autorskie z Leszkiem Wójtowiczem
Data rozpoczęcia 2008-12-15
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Kategoria Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Leszkiem Wójtowiczem autorem książki "Później szatan wstąpił w ludzi. Zapiski nie tylko z Wołynia".

Później szatan wstąpił w ludzi. Zapiski nie tylko z Wołynia to zbiór reportaży, będących owocem podróży Autora na Ukrainę. Wiele z nich odbył Wójtowicz w towarzystwie Wołynian, pielgrzymujących „z mapą w sercu” w „nasze niegdyś strony”, do kraju lat dziecinnych, do miejsc pochówku swoich bliskich – ofiar „wołyńskich czerwonych nocy” z lat 1943 – 1945.
Książka Wójtowicza wprowadza czytelnika w skomplikowaną problematykę polsko-ukraińskiego dziedzictwa – dominuje w niej idea wspólnotowego dialogu, w którym nurt obrachunku z przeszłością współistnieje z przejaśnioną ekumenicznie ideą porozumienia ponad nacjonalistycznymi antagonizmami.

Leszek Wójtowicz (ur. 1970) jest absolwentem filologii polskiej KUL, dziennikarzem i poetą. Mieszka w Zamościu, pracuje w „Dzienniku Wschodnim”. Ma w swoim dorobku artystycznym dwa tomiki poezji: Drobnonastroje (1999) i trzydzieści jeden (2001). Dwa z reportaży zamieszczonych w promowanym tomie (To moja ostatnia misja i Podróż z mapą w sercu) – otrzymały honorowe wyróżnienia w Konkursie Dziennikarskim im. Mirosława Dereckiego.