W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim

Data rozpoczęcia 2015-10-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Spotkanie z Marcinem Bruczkowskim inauguruje nowy cykl literacki "Inny wymiar podróży". To wieczory autorskie z osobami łączącymi talent pisarski z doświadczeniem uzyskanym w trakcie pobytu za granicą, ludźmi ciekawymi, intrygującymi, mającymi wiele do opowiedzenia. Każde spotkanie będzie okazją do bliższego poznania zwyczajów innych kultur od osób, które bezpośrednio się z nimi zetknęły.
Spotkanie z autorem bestsellerów "Bezsenność w Tokio" i "Singapur czwarta nad ranem", poświęcone będzie jego ostatniej książce "Powrót niedoskonały", a tematem będzie: "Sztuka powrotów" - o tym, czy i jak wracać z krajów obcych (a może już nie obcych?) do naszego (a może już nie naszego?) Autor odpowie na pytania czytelników oraz nawiąże do dyskusji na temat wszystkich pozostałych książek, literatury, życia i wszechświata.

Marcin Bruczkowski ur. 1965 r. w Warszawie. W latach 1983-1986 studiował anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim, po czym wyjechał na studia kulturoznawcze do Tokio. Miał wrócić po roku, tymczasem spędził w Japonii dziesięć lat. W nieogrzanych japońskich mieszkankach zmarzł tak bardzo, że postanowił przenieść się na równik i kolejne pięć lat mieszkał w Singapurze. W roku 2001 wrócił do Warszawy, gdzie mieszka z żoną Kit Fui i synem Alexandrem.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne