W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Martą Sztokfisz

Data rozpoczęcia 2015-05-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Peowiaków 12
Kategoria Koncert

Spotkanie autorskie z Martą Sztokfisz i promocję książki „Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie”. Spotkanie z cyklu Czarne Inspiracje Plus.

Marta Sztokfisz to znana polska dziennikarka i pisarka, autorka wielu książek biograficznych. Po przejmującej historii o Edycie Klein („Księżniczka deptaku. Opowieść o Edycie Klein”) i nie-zwykłym pomniku wystawionym za życia Jerzemu Hoffmanowi („Jerzy Hoffman. Gorące serce”), przyszedł czas na wydanie książki o Marku Grechucie.
Grechuta, przez wielu postrzegany jako niedostępny, w książce Sztokfisz zostaje ściągnięty przez nią z piedestału i opisany jak jeden z nas. Książka jest portretem Grechuty wynikającym z kilku-dziesięciu rozmów autorki z osobami bezpośrednio związanymi z artystą.
Marta Sztokfisz w niezwykły sposób wprowadza czytelnika w realia czasów, w których żył
i tworzył lider Anawy.

Książka jest opowieścią pełną realizmu, napisaną bez zbędnych przerysowań i dowodem na to, ze warto jest podążać za swoimi marzeniami i pragnieniami, bo przecież „ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy”.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne