W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki „Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”

Spotkanie autorskie z Rafałem Księżykiem wokół jego nowej książki „Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”
Data rozpoczęcia 2018-11-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Próba Cafe, ul. Grodzka 5a, Lublin
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Rafał Księżyk to prawdziwy człowiek-instytucja – pisarz, redaktor, erudyta, znawca muzyki i kultury współczesnej. Niecały rok temu gościliśmy go w cyklu Book it! wraz z Marcinem Świetlickim i ich wspólną książką „Nieprzysiadalność”, a już w sprzedaży pojawiło się kolejne dzieło jego autorstwa, zatytułowane „Wywracanie kultury. O dandysach, hipsterach i mutantach”. W tym błyskotliwym eseju, Księżyk stara się uchwycić przemiany kulturowe i zjawiska zachodzące dynamicznie w naszym przeładowanym bodźcami, przyspieszonym do granic wytrzymałości świecie. Wskazuje też na trzy popkulturowe figury – tytułowego dandysa, hipstera i mutanta – oraz cechy im przynależne, stawiając przy okazji pytania o kondycję współczesnej kultury, sztuki, mody czy kreacji generalnie. Jak to zgrabnie ujął Lech Janerka – jest to swoista encyklika Rafała K. i pozycja obowiązkowa.

Rafał Księżyk (ur. 1970) – dziennikarz i krytyk muzyczny. Od początku lat dziewięćdziesiątych współtworzył oblicze rodzącej się wówczas nowej prasy muzycznej i popkulturowej. Współautor autobiografii Tomasza Stańki „Desperado” (2010), Roberta Brylewskiego „Kryzys w Babilonie” (2012), Tymona Tymańskiego „ADHD” (2013), Kazika Staszewskiego „Idę tam gdzie idę” (2015) oraz Marcina Świetlickiego „Nieprzysiadalność” (2017). Autor eseju „23 cięcia dla Williama S. Burroughsa” (2013). Wieloletni redaktor naczelny magazynu „Playboy”. O muzyce pisywał m.in. na łamach „Brumu”, „Machiny”, „Jazz Forum”.