W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Yaronem Karolem Beckerem

Spotkanie autorskie z Yaronem Karolem Beckerem
Data rozpoczęcia 2022-09-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

„W sumie razem” jest to pierwsza część planowanej trylogii o niezwykłych losach Yarona Karola Beckera, Żyda polskiego pochodzenia, które splotły się w szczególny sposób z historią trzech krajów: Związku Radzieckiego, Polski i Izraela. Autor ze swadą, a nierzadko z humorem opisuje, jak ważne wydarzenia historyczne odcisnęły się także na jego życiu i jego wyborach.

Yaron Karol Becker – filozof, historyk, nauczyciel, pedagog, wykładowca, dziennikarz, tłumacz symultaniczny, działacz społeczny, orędownik dialogu międzykulturowego, działacz na rzecz porozumienia izraelsko-palestyńskiego, były współpracownik Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Od wielu lat propaguje polską kulturę w Izraelu i żydowską, szczególnie izraelską, w Polsce. Obecnie emeryt. Mieszka w kibucu Hazorea w Izraelu.

W recenzji  na portalu czytaj.pl, profesor Andrzej Stępniak napisał:

To piękna „opowieść drogi” (moje swobodne nawiązanie do terminu road movie), napisana w sposób atrakcyjny, z głębokim namysłem, wieloperspektywicznie, bez tabu, mentorstwa i negatywnych emocji. Autor pokazuje, jak można zdystansować się od złych doświadczeń, afirmować życie i ludzi bez względu na to, jak są uwikłani w historię, jak kształtowali oraz zmieniali swoje poglądy, zajęcia i miejsca zamieszkania. Pokazuje, jak można kochać rodziców, szanować przyjaciół i nieprzyjaciół oraz rozliczać się z własną przeszłością.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej