W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie "Beaty Fudalej sztuka tekstu"

Spotkanie "Beaty Fudalej sztuka tekstu"
Data rozpoczęcia 2013-06-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

Ostatnia w tym sezonie odsłona Cyklu „Spis Treści” należeć będzie do Beaty Fudalej. Aktorki przede wszystkim teatralnej i znakomitego pedagoga Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na scenie stworzyła kreacje teatralne grając u takich reżyserów, jak Jerzy Grzegorzewski, Jerzy Jarocki, Krystian Lupa, Jan Englert, Iwan Wyrypajew, Agnieszka Glińska, Piotr Cieplak. Obecnie w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Artystka i człowiek o niezwykłym temperamencie oraz energii.
W DDK „Węglin” powie teksty autorów, których kocha. Usłyszymy m.in. utwory Juliana Tuwima, Sergiej Jesienina i Władimira Majakowskiego oraz fragmenty „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego.


O Cyklu "SPIS TREŚCI”:
Cykl "SPIS TREŚCI" w DDK „Węglin” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie, wypełnia pasja do literatury i słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, dziennikarze, ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. W czasie spotkań zaproszeni gości snują opowieść o ważnych dla nich utworach literackich, jednocześnie prezentując ich fragmenty na żywo. Do tej pory na scenie DDK „Węglin” swoje „spisy treści” prezentowali: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek i Jarosław Zoń. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.