W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Bitwa o język. Język jako tekst

Spotkanie: Bitwa o język. Język jako tekst
Data rozpoczęcia 2014-09-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.
prowadzenie: dr hab. Adam Głaz, dr Piotr Steinbrich

Tekst w naszym życiu jest wszechobecny. Internet, mejle, książki, reklamy, ale także filmy, serwisy informacyjne czy nawet prywatne rozmowy, to tylko nieliczne przykłady, w których tekst odgrywa kluczową rolę. Czy, w takim razie, powinniśmy postrzegać język jako tekst, zarówno od strony opisu formalnego, przetwarzania informacji, nauczania języków obcych, czy sytuacji dnia codziennego? Podczas debaty dr hab. Adam Głaz i dr Piotr Steinbrich zaprezentują dwa przeciwstawne punkty widzenia co do roli tekstu w języku, po których nastąpi dyskusja z udziałem publiczności. Debata odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej