W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Bitwa o literaturę. Obłęd 44.

Spotkanie: Bitwa o literaturę. Obłęd 44.
Data rozpoczęcia 2014-09-30
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkanie

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Łukasz Drewniak
goście: Paweł Łysak, Piotr Zychowicz

Powstanie warszawskie w literaturze, filmie, teatrze. Obrazoburstwo czy tworzenie nowego mitu?

Paweł Łysak – reżyser teatralny i radiowy. Dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Od września 2014 dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie. W 1998 r. wraz z Pawłem Wodzińskim założył „towarzystwo teatralne”, a w latach 2000-2003 wspólnie kierowali Teatrem Polskim w Poznaniu. Od 2005 wiceprezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów COMET. W 2010 roku kurator projektu Bydgoskiego w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Od 2011 roku Koordynator Obywatelskiej Rady Kultury w Bydgoszczy. Od 2012 Przewodniczący Rady do spraw Instytucji Artystycznych przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej