W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Bitwa o literaturę. Potrzeba informacji zwrotnej

Spotkanie: Bitwa o literaturę. Potrzeba informacji zwrotnej
Data rozpoczęcia 2021-10-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 16
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Spotkanie

Gość: Jakub Żulczyk

Prowadzący: Michał Nogaś

"Przeszedłem przez piekło. Inaczej nie wiedziałbym, co dzieje się w głowie alkoholika" - mówił Jakub Żulczyk w jednym z wywiadów tuż po premierze najnowszej powieści "Informacja zwrotna". Ale ta książka to także opowieść o innych postaciach zła - niesprawiedliwej do cna reprywatyzacji, pełnej usterek transformacji, celowym lub nie braku umiejętnej komunikacji, który może doprowadzić do rodzinnych tragedii. To wreszcie rzecz o Polsce, która - zdaniem pisarza - powinna udać się na terapię, bo "może terapeuta wpadłby na to, co jest z nią nie tak". O tym, co pcha go do pisania, ile czerpie w twórczości z własnego życia i skąd bierze siłę, by mierzyć się z przeróżnymi demonami, Jakub Żulczyk opowie w rozmowie z Michałem Nogasiem.

Jakub Żulczyk (ur. 1983) - prozaik i scenarzysta. Autor bestsellerowej powieści "Ślepnąc od świateł" (wydanej również w Wielkiej Brytanii), która w samej tylko Polsce sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat. Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu "Belfer" (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść "Wzgórze psów", za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. Współpracował jako autor z TR Warszawa i WTW Wrocław.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.