W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Bogusław Byrski / Spis Treści

Spotkanie: Bogusław Byrski / Spis Treści
Data rozpoczęcia 2014-04-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Zaskakuje, wzrusza, prowokuje do wysiłku i zmusza do refleksji. Cykl „Spis Treści” oddziałuje z równą siłą na ludzi po obu stronach scenicznej rampy. Dla zaproszonych Gości to okazja do powrotu w przestrzenie literackich inspiracji i źródeł ich scenicznego istnienia. Często bardzo osobiste wycieczki pozwalają na dzielenie się z widzami skarbami i perełkami, które już nigdy miały nie zabrzmieć żywym głosem. Na uczestników spotkań z ogromną siłą działa zaskoczenie. Oto znani tylko z profesjonalnej sceny teatralnej lub ekranu telewizora ludzie, mówią szczerze i swobodnie o sobie i swoim byciu z literaturą i w literaturze.

Nie inaczej będzie i teraz. Swoimi „spisami treści” dzielili się z nami do tej pory: Stanisława Celińska, Jan Peszek, Dorota Segda, Katarzyna Groniec.

Bogusław „Beniu” Byrski – aktor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Człowiek, który ma świat w głowie. Człowiek-orkiestra. Człowiek z Maszyną. Szczęśliwy Mąż swojej Żony i Ojciec swojej Córki Tosi.
Wybrzmią autorzy, których znalazł w małej bibliotece w swojej rodzinnej Pszczynie. Teksty, do których układał muzykę, rozwijając swój talent gitarowy. Treści, które go bawią i są bliskie jego widzeniu otaczającej rzeczywistości. Między innymi: Puszkin, Białoszewski i Tuwim. Konteksty, miejsca, wzruszenia, słowa – ich autorski spis Benka Byrskiego.

Bilety w cenie 5 zł do kupienia na godzinę przed spektaklem lub w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”.

O Cyklu:
„SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie wypełnia pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, muzycy, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak. Cykl „Spis Treści” – 1 z 10 „Strzał 2013” w Plebiscycie Gazety Wyborczej Lublin na Wydarzenie Kultury w 2013 roku.