W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie „Czerwone wino na białą sukienkę”

Data rozpoczęcia 2013-09-18
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Restauracja "GramOffOn", Rynek 12
Kategoria Akcja

w ogrodzie Gramofonu
Grupa teatralna Fundacji Teatrikon zaprasza na spotkanie z cyklu Patriotyzm Powstania – rewolucja a ewolucja.

Pokaz spektaklu „Czerwone wino na białą sukienkę”, dyskusja na temat patriotyzmu we współczesnym świecie i warsztaty teatru obrzędowego to program pierwszego spotkania z przedstawicielami grupy teatralnej Fundacji Teatrikon.
Głównym punktem wydarzenie jest spektakl w reżyserii Joanny Belzyt. Aktorzy w niecodzienny sposób połączyli historię z czasów powstania styczniowego, pieśni obrzędowe i współczesny rap. Zapał był wielki, na miejscu jednak okazało się, że studenci uzbrojeni są w kosy, kije, siekiery, mają 3 dubeltówki, 1 pałasz i 2 pistolety. Chłopi uciekli, bo wiedzieli, że z taką bronią powstania nie wygrają. Frankowskiemu w ataku na Rosjan w Końskowoli mogło sprzyjać tylko zaskoczenie, ale jak się potem okazało to kobieta odegrała najważniejszą rolę w tej bitwie.

Spotkanie uzupełni dyskusja – Patriotyzm powstania – rewolucja a ewolucja, którą poprowadzi Andrzej Szabaciuk doktor historii KUL, a dla wytrwałych i lubiących nowe doświadczenia czekają warsztaty teatru obrzędowego.

Wstęp wolny.
Patronat honorowy nad projektem Patriotyzm Powstania – rewolucja a ewolucja objęli Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Joanna Szołno–Koguc Wojewoda Lubelski.

Powiązane:

Fundacja Teatrikon

Najważniejsze wydarzenia cykliczne