W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Franciszek Piątkowski (1946–2016) In Memoriam

Spotkanie: Franciszek Piątkowski (1946–2016) In Memoriam
Data rozpoczęcia 2016-10-04
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Sala Czarna, Brama Grodzka, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Konferencja

W marcu tego roku pożegnaliśmy Franciszka Piątkowskiego, dziennikarza, reportażystę, krytyka teatralnego, wykładowcę, twórcę Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego.  21 września 2016 skończyłby 70 lat.  
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie zaprasza na spotkanie Franciszek Piątkowski (1946–2016) In Memoriam - wieczór wspomnień o redaktorze Franciszku Piątkowskim połączony z pokazem strony internetowej prezentującej jego życie i twórczość.

W istocie reportaż jest opowiadaniem prawdziwym, koniec kropka. Nie wolno konfabulować, nie wolno zmyślać.
Franciszek Piątkowski

Franciszek Piątkowski (1946-2016) - dziennikarz, reportażysta, wykładowca, krytyk teatralny. Twórca Wakacyjnej Akademii Reportażu imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Przez kilkadziesiąt lat pracy w prasie regionalnej uprawiał przede wszystkim publicytykę kulturalną, reportaż i krytykę teatralną. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji o teatrach alternatywnych - OPT "Gardzienice", Scena Plastyczna KUL, Teatr "Provisorium" i innych przekrojowych analiz sezonów teatralnych (w kwartalniku "Akcent").Pionierska na gruncie polskim publikacja o ukraińskim WERTEPIE, oryginalnym i mało rozpoznany rozdziale w dziejach teatru europejskiego ("Wertep. Glosy do eseju" i "Tropienie wertepu" - druk w "Teatrze lalek").

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej