W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Grażyna Szapołowska/ Spis Treści

Spotkanie: Grażyna Szapołowska/ Spis Treści
Data rozpoczęcia 2014-06-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Gościem kolejnego spotkania z Cyklu „Spis Treści” będzie Grażyna Szapołowska – aktorka teatralna i filmowa.
Stworzyła niezapomniane kreacje aktorskie grając u takich reżyserów, jak Krzysztof Kieślowski, Jerzy Jarocki i Andrzej Wajda. Sceniczna dystynkcja, wyrazistość, niejednoznaczność, tajemnica i żywioł to bez wątpienia wyróżniki jej scenicznego i ekranowego istnienia.

Usłyszymy fragmenty utworów Cypriana Kamila Norwida, Juliusza Słowackiego, Ericha Marii Remarque’a. Spotkanie będzie również okazją do wysłuchania fragmentów książek autorstwa naszego Gościa „Ścigając pamięć” i „Poza mną”.
Książki Grażyny Szapołowskiej będą do kupienia w DDK „Węglin” po spotkaniu.

Ceny biletów:
15 zł – bilet normalny
10 zł – bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści)
5 zł – bilety dla animatorów i twórców kultury (w tym przypadku ilość miejsc jest limitowana – prosimy o ich wcześniejszą rezerwację pod adresem mailowym: m.nowak@ddkweglin.pl)
Bilety do nabycia na godzinę przed wydarzeniem. Bilety można kupić również w dniach 2-6 czerwca 2014, w godzinach otwarcia kasy DDK „Węglin”: pn. 14.00-18.30, wt.-pt. 14.00-19.00. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.

O Cyklu:
„SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Raz w miesiącu, jedno popołudnie wypełnia  pasja do literatury i wartość słowa mówionego. Gośćmi spotkań są aktorzy, pisarze, twórcy teatralni i filmowi, muzycy, dziennikarze, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również rozmowa o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak. Cykl „Spis Treści” – 1 z 10 „Strzał 2013” w Plebiscycie Gazety Wyborczej Lublin na Wydarzenie Kultury w 2013 roku.