W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Jadwiga Jankowska-Cieślak

Spotkanie: Jadwiga Jankowska-Cieślak
Data rozpoczęcia 2017-09-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a, Lublin
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spotkanie

Gościem 23. spotkania w ramach cyklu "Spis Treści" będzie Jadwiga Jankowska-Cieślak, w której wykonaniu widzowie usłyszą fragmenty poematu "Matka odchodzi" Tadeusza Różewicza.

Jadwiga Jankowska-Cieślak - polka aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. W teatrze współpracowała między innymi z: Kazimierzem Dejmkiem, Jerzym Jarockim, Grzegorzem Jarzyną Agnieszką Glińską, Jerzym Grzegorzewskim, Krystianem Lupą, Józefem Szajną i Krzysztofem Warlikowskim. Występowała w stołecznych teatrach: Dramatycznym, Nowym, Polskim, Powszechnym, Studio, TR. Aktualnie związana z Teatrem Ateneum w Warszawie. Niezapomniane role filmowe stworzyła w takich obrazach jak: "Trzeba zabić tę miłość" w reż. Janusza Morgensterna, "Inne spojrzenie" w reż. Karoly Makk, "300 mil do nieba" w reż. Macieja Dejczera, "Wezwanie" w reż. Mirosława Dembińskiego, "Szczęśliwy człowiek" w reż. Małgorzaty Szumowskiej czy "Rysa" w reż. Michała Rosy. Wielokrotnie nagradzana najważniejszymi nagrodami i odznaczeniami za swoje dokonania artystyczne.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Zapraszani Goście opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak, Joanna Szczepkowska, Ewa Skibińska, Ewa Konstancja Bułhak, Maja Komorowska, Dorota Landowska, Stanisław Brudny, Sandra Korzeniak i Anna Seniuk. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.