W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie "Jak się pozbyć dzikiego wysypiska śmieci"

Spotkanie "Jak się pozbyć dzikiego wysypiska śmieci"
Data rozpoczęcia 2013-01-18
Godzina rozpoczęcia 17:30
Kategoria Spotkanie

Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Dobrze! Dzielnicowo! Kulturalnie!" pod hasłem: Jak się pozbyć dzikiego wysypiska śmieci.

Do tej pory spotkania organizowane w ramach cyklu dotyczyły pojęcia partycypacji, umożliwiały poznanie narzędzi, które pomagają w zgłaszaniu problemów. Dyskutowano o barierach, jakie stoją przed aktywnymi mieszkańcami i mieszkankami, którzy chcą brać sprawy w swoje ręce.

Na najbliższym, styczniowym spotkaniu organizatorzy wspólnie z mieszkańcami postarają się zaplanować konkretne zmiany, np. dotyczące terenu wokół dzikiego wysypiska śmieci, oraz przekuć te plany w rzeczywiste działania.
Spotkanie poprowadzą Kinga Kulik i Piotr Skrzypczak ze Stowarzyszenia Homo Faber.

„Dobrze! Dzielnicowo! Kulturalnie!” to cykl comiesięcznych spotkań dla mieszkańców poświęconych zagadnieniom partycypacji lokalnej, społeczeństwa obywatelskiego, międzykulturowości, podczas których prezentowany jest szereg dobrych praktyk oraz miejsc, gdzie ludziom udało się coś zmienić. Są to zarówno przykłady z Polski jak i z zagranicy.

Wstęp wolny.