W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Jak żyje rosyjski dokument?

Spotkanie: Jak żyje rosyjski dokument?
Data rozpoczęcia 2017-11-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Instytut Europy Środkowo-Wschodniej oraz Dom Słów Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Marek Radziwon, Maciej Tuora

O kondycji niezależnej rosyjskiej fotografii dokumentalnej prowadzący spotkanie porozmawiają z Aleksandrem Sorinem – fotografem rosyjskim, założycielem galerii Fotodoc przy Sacharowskim Centrum w Moskwie oraz fotografami Aleksandrem Wasiukowiczem i Olgą Ingurazową.

Aleksander Sorin - fotograf-dokumentalista. Był korespondentem tygodnika „Itogi” (w latach 90. najważniejszy polityczny tygodnik w Rosji) na wojnie w Jugosławii (w Bośni, Srebrenicy). W ostatnich latach oprócz własnych prac Sorin zajmuje się także pokazywaniem prac innych młodych fotografów: założył galerię fotodok działającą przy Centrum im. Sacharowa (http://fotodoc.center/), jednej z najważniejszych moskiewskich organizacji NGO, przez kilka lat był także kuratorem i producentem rosyjskiej wystawy World Press Photo.

Olga Ingurazowa - niezależna fotograficzka, dokumentowała m.in. ruchy separatystyczne na Kaukazie. Jej prace wystawiano w Rosji, Francji, Włoszech, Portugalii, Gruzji, Chorwacji, Łotwie i Litwie. Fotografie Ingurazowej trafiały do finałów takich konkursów fotograficznych jak FotoVisura Grant for Outstanding Personal Project, Emaho Foundation’s Emerging Asian Photography Grant, The Manuel Rivera-Ortiz Foundation, The Aftermath Project Grant, The Lucie Foundation Scholarship, IAFOR Documentary Photography Award, Efremov Report Photography Competition. Jest stypendystką Invisible Photographer Asia (IPA) Mentorship Program i JGS Photography Forward Thinking Museum, znalazł się na liście 30 najlepszych młodych fotografów agencji Magnum Photo.

Aleksandr Wasiukowicz - urodził się w 1985 roku, fotograf-freelancer, mieszka w Mińsku na Białorusi. Laureat Grand Prix na Press Photo w Białorusi w 2012 roku. Współpracuje z białoruskimi i zagraniczymi mediami, pracuje także nad projektami autorskimi.

Zrealizowano ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.