W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Kazimierz dwóch księżyców

Spotkanie: Kazimierz dwóch księżyców
Data rozpoczęcia 2018-02-08
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Filia nr 13, ul. Grażyny 13
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

W ramach spotkań dowiemy się o: idei szlaku, ciekawostkach związanych z jego przygotowaniem oraz niektórych punktach na trasie wędrówki. Opowieści będzie towarzyszyć film przygotowany z archiwalnych zdjęć i wypowiedzi Marii i Jerzego Kuncewiczów. Dodatkową atrakcją będzie pokaz starych zdjęć Kazimierza Dolnego. Fotografie m.in. E. Hartwiga i St. Magierskiego pochodzą ze zbiorów Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Promocji szlaku „Kazimierz dwóch księżyców”, towarzyszy przewodnik  opracowany w oparciu o życie i twórczość Marii i Jerzego Kuncewiczów, patronów literackiego oddziału MNKD. Dzięki informacjom zawartym w przewodniku, przygotowanym w wersji papierowej i mobilnej turyści mogą poznać ciekawostki związane z Kazimierzem z czasów młodości państwa Kuncewiczów.

Przygotowanie przewodnika było możliwe dzięki grantowi „Adamed dla Seniora” jaki pozyskał oddział Dom Kuncewiczów MNKD.

Ogromne zainteresowanie szlakiem literacko-turystycznym po Kazimierzu tropami Marii i Jerzego Kuncewiczów, a także bohaterów opowiadań z cyklu „Dwa księżyce” zaowocowało zaplanowaniem  cyklu spotkań w ramach klubów seniora i klubów czytelniczych działających w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Spotkania prowadzi Pani Monika Januszek Surdacka kierownik Domu Kuncewiczów Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.