W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie "Lele i jego przyjaciele"

Spotkanie "Lele i jego przyjaciele"
Data rozpoczęcia 2010-03-11
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z okazji 35-lecia pracy twórczej Lecha L. Przychodzkiego


Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" zaprasza na obchody 35-lecia pracy twórczej Lecha L. Przychodzkiego - pisarza, tłumacza i filozofa sztuki. O jubilacie opowiedzą m.in. prof. Jadwiga Mizińska, prof. Stefan Symotiuk oraz dr Andrzej Filus. Zobaczymy również wyjątkowe filmy z udziałem Przychodzkiego: "Jak cierń" (reż. Adam Sikorski, 1991) i "Voyage en Silesie" (reż. Patrick Muller, 2009). Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja jego ostatniej książki "Humaniści w sieci historii". Całość obchodów poprowadzi Marek Nawratowicz z Teatru NN.


Lech L. Przychodzki urodził się w 1956 w Lublinie. Absolwent filozofii UMCS (1980). Filozof i praktyk sztuki, reportażysta, pisarz, tłumacz, redaktor publikacji książkowychi prasowych. Ma w swym dorobku kilka publikacji, m.in. w roku 2000 r. powieść "Liście ze świata żywych, listy z Krainy Jaszczurek"; w maju 2005 r. w Bensheim (Niemcy) tom rozważań etycznych pt.: "Tao niewidzialnych", z końcem roku 2006 w elbląskim wyd. SEKA - "Święto wojny", a rok później książkę o wybitnym polskim drzeworytniku Jerzym Jakubów ("Misterium tożsamości. Jerzego Jakubów droga do gór i ludzi"). W grudniu 2008 r. ukazała się jego książka "Humaniści w sieci Historii" - zbiór tekstów o polskich twórcach. Obecnie pełni funkcję redaktora największego polskojęzycznego portalu Litwy - www.infopol.lt/pl/, mieleckiego "Innego Świata" i Wydawnictwa Akcji Katolickiej Archidiecezji Lubelskiej.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej