W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie literackie: Ewa Bechyne-Henkiel "Rosaria pogodna"

Spotkanie literackie: Ewa Bechyne-Henkiel "Rosaria pogodna"
Data rozpoczęcia 2014-03-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie literackie

Ewa Bechyne-Henkiel - Kresowianka, urodzona w Łucku w 1936 r. Córka Sybiraka, żołnierza Korpusu gen. Władysława Andersa. Ukończyła Prywatne Technikum Handlowe Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie. Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (studia magisterskie) i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (studia podyplomowe).

W życiu zawodowym zajmowała się głównie psychologią rehabilitacyjną osób niepełnosprawnych. W życiu prywatnym przez 38 lat była żoną zmarłego w 1999 r. wybitnego geomorfologa prof. dr hab. Andrzeja Henkiela. Jest matką Moniki. Aktualnie jest słuchaczką Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członkiem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Lubi przyrodę i zwierzęta, szczególnie psy. W roku 2010 wydała wybór wierszy „pod białą różą”. W roku 2012 wydała tomik „pod różą herbacianą”. W 2013 r. wydała tomik „pod różą stulistną”, trzeci z rosariów pogodnych autorki. Aktualnie wydawany tomik „BezKresne niezapominajki” obejmuje wiersze kresowe autorki.

Powiązane:

Dom Kultury LSM