W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Marek Łasisz - Wyspa Wielkanocna. Podróż na koniec świata

Spotkanie: Marek Łasisz - Wyspa Wielkanocna. Podróż na koniec świata
Data rozpoczęcia 2023-12-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Trzysta lat temu pierwsi Europejczycy zobaczyli wybrzeże nieznanej wyspy. Zamieszkiwał ją odizolowany od świata lud, który tworzył unikalne dzieła sztuki — ogromne kamienne posągi. Jak powstawały, jak były transportowane? Te i inne pytania zadawali sobie pierwsi odkrywcy oraz całe pokolenia badaczy. Dziś wiemy znacznie więcej o tej zagubionej wśród fal oceanu wyspie. Czy naprawdę ma ona jeszcze przed nami jakieś tajemnice? Dzięki zajmującej opowieści i wielu fotografiom przeniesiemy się na drugi koniec świata. Odwiedzimy dawne, tajemnicze stanowiska, gdzie do dziś stoją gigantyczne posągi i będziemy wędrować przez unikalny krajobraz.

Naszym przewodnikiem po tych niezwykłych miejscach będzie Marek Łasisz. Ukończył z wyróżnieniem archeologię na Uniwersytecie Warszawskim i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował na wykopaliskach archeologicznych w Polsce i w Peru. Specjalizuje się w tematyce amerykanistycznej. Przewędrował większość krajów Ameryki Łacińskiej podczas samodzielnie zorganizowanych wypraw. Zawodowo zajmuje się popularyzacją wiedzy, realizując wykłady naukowe i prelekcje podróżnicze. Jest autorem artykułów naukowych i popularyzatorskich, książki "Wyspa Wielkanocna. Podróż na koniec świata" oraz powieści przygodowych stanowiących trylogię „Dom wilka”.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odebrania w Kasie CSK

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej