W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie poetyckie: Światomir Grzegorz Ząbek "Zamyślenia…zachwycenia"

Spotkanie poetyckie: Światomir Grzegorz Ząbek "Zamyślenia…zachwycenia"
Data rozpoczęcia 2011-12-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Sztuki Domu Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie literackie

Światomir Grzegorz Ząbek - Koziorożec, rocznik 1936. Doktor matematyki, informatyk programista, weteran pierwszych lat tworzenia zrębów informatyki w Polsce, wieloletni (dziś już emerytowany) nauczyciel akademicki UMCS, autor systemów informatycznych i podręczników z zakresu programowania...
...i równocześnie przez wiele lat uczestnik amatorskiego ruchu recytatorskiego, laureat kilku nagród centralnych konkursów recytacji i teatrów żywego słowa (także jako ich reżyser), popularyzator sztuki recytatorskiej...tym późnym debiutem wyznacza trzeci wymiar swojej twórczej postawy wobec otaczającego świata: wrażliwość na delikatną materię uczuć i doznań zmysłowych. Empatia w stosunku do natury i ludzi, wsparta intelektualną refleksją i pragnieniem ocalenia w słowach tego, co ulotne i niepowtarzalne, znajduje wyraz zarówno w autorskich wierszach lirycznych, jak i w przekładach z języka rosyjskiego kilku utworów, wybranych bardziej sercem niż umysłem. Autor chce wierzyć, że spłaca nimi małą cząstkę swego długu wobec wszystkich, którzy go nauczyli czuć i kochać poezję - oraz wobec cieni tych Wielkich, których poezją karmił się od lat najmłodszych.

Wstęp wolny

W czasie spotkania będzie można nabyć tom poezji Światomira Grzegorza Ząbka,

Zamyślenia…zachwycenia, Wydawnictwo „Norbertinum”, Lublin 2011

Powiązane:

Dom Kultury LSM