W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie promujące książki Stefanii Perzanowskiej

Spotkanie promujące książki Stefanii Perzanowskiej
Data rozpoczęcia 2022-12-01
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie promujące wznowienie (uzupełnione o nowe materiały) książki Stefanii Perzanowskiej (1896-1974) „Gdy myśli do Majdanka wracają”. Wezmą w nim udział Marta Grudzińska, redaktorka naukowa publikacji oraz wnukowie Stefanii Perzanowskiej, Andrzej i Krzysztof Korczakowie, którzy opowiedzą o tym, jak zapamiętali babcię i jakie pamiątki po sobie zostawiła. Rozmowę poprowadzi Nadia Sola-Sałamacha, pracowniczka działu historii Państwowego Muzeum na Majdanku.
 

Gdy myśli do Majdanka wracają

W bieżącym roku przypada 80. rocznica utworzenia obozu kobiecego w KL Lublin. Wydarzenie to jest okazją, by wspominać więźniarki, które zostały tu osadzone. Tą, która zapisała się w jego historii jako jedna z najważniejszych postaci, jest Stefania Perzanowska – założycielka i kierowniczka rewiru - kobiecego szpitala obozowego. Stefania Perzanowska pobyt w KL Lublin z punktu widzenia lekarki opisała w książce „Gdy myśli do Majdanka wracają”. Nową edycję wspomnień, wzbogaconą o posłowie i niepublikowane grypsy, opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka wraz z Państwowym Muzeum na Majdanku. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej