W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie "Wenecja - moja fascynacja"

Spotkanie "Wenecja - moja fascynacja"
Data rozpoczęcia 2012-03-21
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na spotkanie z cyklu Klub podróżnika - Poznaj Świat. Tym razem spotkanie z Bożeną Borowicz: Wenecja - moja fascynacja.

Bożena Borowicz z wykształcenia inżynier ochrony środowiska, z zamiłowania - niespokojna dusza poszukująca przygód i nowych wrażeń na całym świecie. Od kilku lat zakochana we Włoszech, gdzie wraca co roku odkrywając nowe miejsca, klimaty i ludzi.
Zawodowo zajmuje się rynkiem nieruchomości. Działa w organizacjach pozarządowych. Przez krótki czas związana z TVP Lublin i programem Czas Seniora.
W latach 2007-2008 prowadziła w Domu Kultury LSM założony przez siebie klub dla kobiet Prządki. Panie w ramach spotkań wymieniały się doświadczeniami, uczyły nowych umiejętności, aktywnie uczestniczyły w działalności Domu Kultury przy organizowaniu festynów i kiermaszy.

Wenecja to moja fascynacja już od wielu, wielu lat. Podróżuję do niej na różne sposoby: autokarem, samolotem, samochodem, a ostatnio barką. Nieustannie odkrywam coś nowego w jej niepowtarzalnym klimacie. Za każdym razem pozostaje niedosyt. To magiczne i zagadkowe miasto, obarczone wielowiekową tradycją, zachwyca i zniewala. Najciekawsze jego fragmenty to nie centrum turystyczne na Placu św. Marka, ale boczne uliczki, nabrzeża od strony cmentarza, dzielnica Canareggio, stara poczta przy moście Rialto. No i oczywiście wenecka laguna z setką wysp i wysepek, niektóre zamieszkałe, a niektóre już porzucone i opuszczone przez mieszkańców: Murano i Burano - magicznie kolorowe, Torcello - gdzie tworzył Ernest Hemingway, San Antonio Di Deserto, Certoza. Zachęcam do podróży w te niezwykłe miejsca mając nadzieję, że chociaż odrobina klimatu ciepłego weneckiego lata zagości z nami.
Bożena Borowicz

Program spotkania:
1. Krótki wstęp do spotkania
2. Pokaz filmu o Wenecji zrealizowanego przez TVP
3. Własne wrażenia z podróży barką po Lagunie Weneckiej - pokaz zdjęć
4. Prezentacja własnego amatorskiego filmu z rejsu barką
5. Poczęstunek - wymiana wrażeń
6. Zakończenie wieczoru

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM