W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie wokół książki „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”

Spotkanie wokół książki „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”
Data rozpoczęcia 2016-10-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” i Dom Słów serdecznie zapraszają na spotkanie z autorem reportażu "Dzieci Norwegii. O Państwie (nad)opiekuńczym": Maciejem Czarneckim.
Prowadząca: Agnieszka Krawiec

Choć pięciomilionowa Norwegia przyciąga Polaków wysokimi zarobkami i poziomem życia, na idealnym obrazie tego kraju jest rysa. Barnevernet – instytucja siejąca postrach, przed którą imigranci z Europy Wschodniej ostrzegają się na forach internetowych: zabiera dzieci, rozdziela rodziny, posądza rodziców o niestabilność psychiczną, podburza małoletnich do zeznawania przeciwko bliskim.

Czy jednak na pewno wszystko jest czarno-białe? Jaki związek z Barnevernet miał Anders Breivik? I dlaczego detektyw Rutkowski w norweskiej prasie nazywany jest Rambo? Maciej Czarnecki przedstawia obie strony medalu, zamiast czerni i bieli ukazując całą gamę szarości i oddając głos norweskim pracownikom społecznym, rodzicom zastępczym, ekspertom. Przede wszystkim jednak słucha uważnie i dokumentuje dzieje rodziców i odebranych dzieci. Jego książka to wstrząsający reportaż o tym, jak cienka potrafi być granica między rajem a piekłem.

Więcej o książce: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/dzieci-norwegii
Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w promocyjnej cenie.

Spotkanie realizowane jest w ramach programu "Inny Lublin": http://teatrnn.pl/domslow/inny-lublin/
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.