W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

​Spotkanie z Anetą Szyłak

​Spotkanie z Anetą Szyłak
Data rozpoczęcia 2016-02-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Pretekstem do spotkania jest książka z legendarnym tekstem Briana O’Doherty „Biały sześcian od wewnątrz. Ideologia przestrzeni galerii”. Jak pisze Aneta Szyłak, tłumaczka książki i autorka wstępu: „Esej ten, choć napisany przed ćwierćwieczem, może udzielić czytelnikowi odpowiedzi na wiele współczesnych pytań dotyczących sztuki, dlaczego ucieka ona z galerii, podejmuje różne próby aktywizmu społecznego i dlaczego próbuje ona wciąż na nowo rozwikłać problemy widza, relacji przestrzennych, percepcji sztuki oraz wiarygodności systemów ją wartościujących. Pokazuje ona, w jaki sposób sztuka nowoczesna dyskutowała ze swoimi funkcjami i formami przekazu. A także to, w jaki sposób sztuka lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych broniła się przed mechanizmami komercjalizacji”.

Publikacja „Biały sześcian od wewnątrz. Ideologia przestrzeni galerii” jest pierwszą książką z nowej serii wydawniczej Fundacji Alternativa „Teoria Praktyki”.

Powiązane:

Galeria Labirynt