W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę"

Spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę"
Data rozpoczęcia 2012-06-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

"Bitwa o literaturę. Grillowanie czy czytanie?"
Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Goście: Izabela Koryś

Dlaczego coraz mniej czytamy? Czy książki są za drogie czy to kwestia umierania nawyku czytania? Dlaczego zamiast wieczoru z lekturą wolimy karkówkę z grilla i piwo na festynie?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Grażyna Lutosławska - dziennikarka, felietonistka, wykładowca, autorka sztuk i książek dla dzieci, kurator Galerii Radia Lublin. Laureatka nagrody "Najpiękniejsza Książka Roku" na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, nagrody Białego Kruka przyznawanej przez Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium, Angelusa 2006 w kategorii Człowiek Kultury Medialnej oraz Medalu Marszałka woj. Lubelskiego, Medalu Wojewody i Medalu Prezydenta Lublina za upowszechnianie kultury.
W Radiu Lublin prezentuje programy kulturalne i rozmawia z ciekawymi ludźmi. Regularnie prowadzi imprezy artystyczne. Jej „blog ze smakiem” ukazuje się co tydzień na stronie internetowej Radia Lublin.

Izabela Koryś – socjolog, pracownik naukowy Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej, laureatka nagrody im. Floriana Znanieckiego przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Socjologiczne. Od 2008 roku zajmuje się prowadzeniem cyklicznego badania czytelnictwa Polaków oraz opracowaniem i upublicznianiem jego wyników. Interesuje się społeczną dystrybucją kompetencji poznawczych w kontekście potrzeb polskiego rynku pracy i społeczeństwa opartego na wiedzy oraz aplikacją standardowych technik badawczych do trudnych grup respondentów i nietypowych zagadnień społecznych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.
Wstęp wolny