W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"

Spotkanie z cyklu "Bitwa o literaturę"
Data rozpoczęcia 2012-05-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spotkanie

"Bitwa o kulturę. Bitwa o Gdynię"
Prowadzenie: Krzysztof Varga
Goście: Michał Chaciński, Wojciech Kałużyński, Magdalena Sendecka

Dlaczego jest tak źle, skoro jest tak dobrze? Co nam oferuje polskie kino? Czy umiemy w tym popiele znaleźć diament i czy ten diament wystarczy? Czy nie potrzebujemy raczej całej diamentowej kolii by wrócić do obiegu światowego kina, jak to było w latach 60.? Co nam mówi o Polsce współczesne nasze kino?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Michał Chaciński – wybitny krytyk i publicysta, autor tekstów krytyczno-filmowych i dziennikarskich m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Filmie”, „Polityce”, „Variety”, „Esensji”. Współpracownik Telewizji Polskiej i ekspert przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej, dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni na okres 2011–2013. Jest laureatem nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych.

Wojciech Kałużyński – krytyk filmowy, dziennikarz i publicysta. Jego teksty ukazują się m.in. w „Kinie”, „Świecie filmu”, „Machinie”, „Przekroju” i „Dzienniku”.

Magdalena Sendecka – filmoznawca i juror prestiżowych festiwali filmowych, dziennikarka miesięcznika „Kino”. Współpracuje m.in. z Mistrzowską Szkołą Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i Stowarzyszeniem Era Nowe Horyzonty. Kurator programu filmowego w Teatrze Starym.

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.
Wstęp wolny